Pakkanen ja jalkojen alla narskuva lumi on kääntänyt ajatukset monella jo jouluun. Juhlista jaloimpaan on aikaa yli kuusi viikkoa, mutta nyt on aika ajatella jo joululahjoja.
Kuhmoisten Sanomat kerää tänä vuonna ideoita paikallisista joululahjoista kaikilta lukijoilta. Mitä ostaisit joululahjaksi Kuhmoisista, tai veisit täältä tuliaisena muualle?
Kampanjalla haluamme kannustaa ja tukea kaikkia paikallisia yrittäjiä ja osaajia – vain paikallisia palveluita käyttämällä pidämme palvelut täällä!
Kerro oma vinkkisi sähköpostilla tai vaikkapa kirjeellä tai kortilla 18. marraskuuta mennessä. Kokoamme ideat 23. marraskuuta ilmestyvään joulunavausnumeroon.
Toimituksen väen tavoitat sähköpostilla osoitteella toimitus@kuhmoistensanomat.fi. Postiosoite on Kuhmoisten Sanomat, Toritie 52, 17800 Kuhmoinen. Laita otsikkoon tai kuoreen sana Joululahjavinkki!
Anna Karhila




